Owlet gerçekten yardımcı oluyor 💯

Vincent’ın çorabı, akşamın erken saatlerinde (daha önce giymişti ve her şey yolundaydı) uyumaya giderken bir sorun bildirmeye başladı. Tamamen normal görünüyordu, herhangi bir öfke nöbeti yada huzursuzluğu yok gibi görünüyordu, nefes nefese değildi, sadece uykuya dalıyordu. Uygulamadaki ilk alarmı kontrol ettiğimde ve kalp atış hızının dakikada 295 civarında olduğunu gördüğümde, fizyolojik olarak tamamen normal göründüğü için bunun bir hata olduğunu düşündüm. Ancak cihazı yeniden başlattıktan sonra bile alarmlar devam etti, bu yüzden kulağımızı göğsüne dayadık ve kalbinin çok hızlı attığını duyduk. İlk önce komşumuz olan doktorla iletişime geçtik, o da kalbinin sesini duyunca hemen acil servisi aradı.

Bebeğimiz Olomouc Üniversitesi Hastanesi’nin pediatrik yoğun bakım ünitesine kabul edildiğinde, bölüm başkanı EKG kayıtlarına dayanarak taşikardiyi ve özellikle AVRT’yi (daha sonra kardiyologlar tarafından doğrulandı) teşhis etti.

Bize bu kadar küçük çocuklarda bunun oldukça nadir olduğunu, bu küçük bebeğin “iyi” durumda getirildiğini ve bu durumda bebeklerin çoğunu zaten morarmış bulduklarını söylediler.

Belki de iyi yan, yoğun bakımda bizi ziyaret eden kardiyologların çorap hakkında ve bununla ilgili bilgiler sorması, kalp problemi tanısı alan ve kardiyolojiye kayıtlı çocuklara çorap almayı planladıklarını söylemeleriydi.

*Owlet akıllı çorap medikal bir cihaz değildir.

Jakub – IT Müdürü

 

Scroll to Top
This is default text for notification bar
This is default text for notification bar