Çocuk Güvenliği Ayı için 6 ipucu

Bu Eylül ayında çocuk güvenliğine odaklanalım; sonuçta bu, Çocuk Güvenliği Ayı. Küçük çocuğunuzu güvende tutmak için pek çok seçenek var ve size bunlardan bazılarını göstereceğiz. Ebeveynler tarafından ve ebeveynler için kurulmuş bir şirket olarak Owlet, ebeveynlerin çocuklarını tüm yıl boyunca güvende tutmalarına yardımcı olacak çözümler sunmaya kendini adamıştır.

İşte küçük çocuğunuzun bu ay ve gelecek her ay güvende kalmasına yardımcı olacak altı ipucu!

Her zaman güvenli uyku ilkelerine uyun

Bebekler sürekli bir yeme, uyku ve bez değiştirme ihtiyacı döngüsü içinde yaşarlar. Her ne kadar yorucu olsa da, bebeğinizin güvenli bir şekilde uyuyabilmesi için aşağıdaki ilkelere uymak önemlidir:

  1. Fazla abartıya gerek yok: Bebeğinizi fazla battaniye, yastık veya yumuşak oyuncak olmadan beşiğe yerleştirin.
  2. Sırt üstü: İster kundaklı ister kundaksız olsun, bebeği her zaman sırt üstü yatırın.
  3. Bebek karyolası: Bebek her zaman kendi karyolasında veya beşiğinde uyumalıdır.

Bebek karyolası, iyi oturan bir çarşafla kaplı sağlam bir şilteye sahip olmalıdır. Bebeğinizin uyurken üşümesinden endişeleniyorsanız ona pijama giydirin ve bere kullanın.

Araba koltuğunun dikkatli incelenmesi

Doğum hastanesinden ayrılmadan önce arabanıza bir çocuk oto koltuğu takmış olmanız gerekir. Ancak araba koltuklarının yarıdan fazlasının yanlış takıldığı veya doğru kullanılmadığı tahmin ediliyor. Küçük bir çocuğun ebeveyni iseniz, araba koltuğunun doğru şekilde takıldığından ve çocuğunuzun araca her binişinde uygun şekilde bağlandığından emin olmanız önemlidir. Trafik kazaları, 5 yaşın altındaki çocuklar için önde gelen ölüm nedenlerinden biridir; bu nedenle, çocuğunuzun yolda güvenliğini sağlamak için elinizden geleni yaptığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

Bebeğin kontrolüne yatırım yapın

Bebeğinizi gözetim altında tutmak onun güvenliğini sağlamanın en etkili yollarından biridir. Ayrıca bebeğinizle aynı odada olamadığınız zamanlarda da bebek bakıcısı size gönül rahatlığı sağlayabilir.

Bebeğinizi takip etmek için eksiksiz bir çözüm istiyorsanız Owlet Monitor Duo’yu deneyin. Kalp atış hızını, kandaki oksijen seviyesini ve uyku kalitesini izler ve aynı zamanda HD videoyu doğrudan akıllı telefonunuza aktarır. Ayrıca, video klipleri görüntüleyip kaydedebilecek ve bebeğinizin tekrar ne zaman uykuya dalması gerektiğini bilmek için tahminli uyku teknolojisini kullanabilecek ve size ihtiyaç duyduğu anda uyarı alabileceksiniz.

Acil durumlar için kriz planı

Ev ortamı dışında da çocukların güvenliği önde tutulmalıdır. Sel, yangın ve kasırga gibi doğal afetler her yıl binlerce aileyi etkiliyor ve önceden planlama yapmak zamandan ve stresten tasarruf sağlayabilir ve tüm ailenin güvende kalmasına yardımcı olabilir. Olası acil durumlara hazırlanmak için:

  1. Acil durumda iletişime geçilecek kişilerin bir listesini oluşturun
  2. Evinizin ve çevresinin güvenliğini nasıl sağlayacağınızı planlayın
  3. Gerekli malzemeleri içeren bir acil durum çantası hazırlayın
Duman ve karbon monoksit dedektörü takın

Evinizin duman ve karbon monoksit dedektörleriyle donatıldığından ve bunların çalıştığından emin olun. İşlevlerinin devam ettiğinden emin olmak için bunları her ay test edin ve pilleri düzenli olarak kontrol edin. Tüm ev ve dairelerde, her katta ve mutfak, şömine, kombi gibi ısı kaynaklarının yakınında çalışan duman ve karbon monoksit alarmları bulunmalıdır. Yangın veya karbon monoksit sızıntısı durumunda bu alarmlar ailenizin hayatını kurtarabilir.

Gevşek kabloların ve kordonların emniyete alınması

Elektrik fişleri ve panjurların uzun kabloları bebekler ve küçük çocuklar için ciddi boğulma tehlikesi oluşturur. Lambaların veya monitörlerin kablolarını örtün ve sabitleyin ve emniyete alınmamış kabloların yanına asla beşik veya yatak koymayın. Ufaklığınızı kontrol altında tutmanın yararlı bir yolu Owlet Cam 2 Bebek kamerasıdır. Ayrıca gevşek kabloları küçük ellerden uzak tutmak için güvenli bir duvara montaj kitiyle birlikte gelir ve endişelenmeden karyola üzerine monte edilebilir. Ayrıca kameradan veri aktarımı güvenli olduğundan yalnızca siz ve diğer yetkili kişiler erişebilir.

Çocuk Güvenliği Ayı, ebeveynler ve bakıcılar için yukarıdaki çocuk güvenliği ipuçlarını tazelemeleri ve çocuklarınızı daha da güvende tutmanın yeni yollarını öğrenmeleri için harika bir fırsattır. Çocukların güvenliğini artırmak geniş bir topluluğun katılımını gerektirir ve Owlet dünyanın her yerindeki ailelerle ortak olmaktan gurur duymaktadır.

     

Madelyn Harris
Metin yazarı Madelyn Harris, Güney Kaliforniya’lıdır ve dünyanın birçok yerinde yaşamış ve çalışmıştır. En sevdiği yerler arasında Vietnam’daki Hoi An ve Yeni Zelanda’daki Napier yer alıyor.

Shopping Cart
Scroll to Top