İlk Uluslararası Çocuk Bayramımız – Owlet’e de teşekkürler

Owlet – kalp atış hızını ve kandaki oksijen seviyesini izleyen bir bebek monitörü. Oğlumuz sağlık sorunları sebebiyle doğumdan sonra hastanede uzun süre kaldı. Bu yüzden, bu okumalar bizim için çok önemli. Ve nedeni bilinmeyen bir şekilde bir anda nefes almayı bıraktı.

Evde sıradan bir karyola solunum monitörüm hazırdı ancak bu deneyimden sonra internette bebek nabız oksimetresi aramaya başladım. Sosyal ağlarda gezinirken tesadüfen Owlet markasını keşfettim ve hemen daha fazla bilgi aramaya başladım. Yaygın çocuk oksimetreleri Owlet Akıllı Çorabın aksine evde kullanılamazdı.

Hastaneden eve geldikten sonra oğlumun uyku ve uyanıklık saatlerinde akıllı çorabı sürekli kullandık ve bu onun hayatını kurtardı. Tam da en kötüsünü geride bıraktığımızı düşündüğümüz sırada, 2 aylıkken, öğlen emzirmesi sonrasında yüzünü göremediğim bir anda alarm çalmaya başladı ve Owlet bir şeylerin ters gittiğini bana bildirdi. Oğlumu hemen yatırdım ve tamamen solgun olduğunu, gözlerinin geriye döndüğünü ve nefes almadığını gördüm. Kurtarma tarafım harekete geçti, paniğe kapılmamaya çalışarak hareket ettim. Yaptığım ilk şey onu yatırmaktı ama aynı zamanda acı veren bir uyarıyla (kulak memesini sıkmak veya göğüs kemiğine baskı yapmak) onu uyarmaya çalıştım. Bu işe yaramadığı için onu yere yatırdım ve çocuklarda CPR’yi başlatan ilk nefeslerle başladım (göğüs sıkışmasından önce ilk 5 nefes), şans eseri sadece 2 nefese ihtiyacımız vardı ve oğlum yeniden nefes almaya başladı.

O zamandan beri Owlet 7/24 yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Arabada seyahat ederken, ev ziyaretlerinde, bebek arabasında ve aynı zamanda birlikte uyurken kullanıyoruz. Owlet, bebeğinizi doğru şekilde izlemenin tek yoludur. Bu nedenle Owlet’e çok minnettarız, böylece ilk Uluslararası Çocuk Bayramımızı birlikte kutlayabiliriz.♥️

Nikol Lenarčičová – Kurtarıcı

*Sunulan hikayeler ve deneyimler, belirli ebeveynlerin gerçek tanıklıklarıdır. Bunlar ücretli işbirlikleri değildir ve ifadeleri ve ürün iddiaları Owlet’in görüşlerini ve pozisyonlarını temsil etmek zorunda değildir.

 

Scroll to Top
This is default text for notification bar
This is default text for notification bar